Müze|

Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılan Ankara’nın ilk çocuk müzesi Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen yılbaşı eğlencesi yapıldı.

Yenimahalle’nin Miniklerden Fethi Dede’ye Mektup
Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ile CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve yönetim kurulu üyeleri de partide çocukları yalnız bırakmadı.

Yakacık İsmet Kurtuluş İlkokulu’ndan 8 yaşında 26 öğrenci,müzede unutulmaz bir gün yaşadı. Öğrenciler, yeni yıl dilek ve isteklerini yazdıkları mektupları posta kutusuna atarak Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a gönderdi.

Vahşi yaşam alanında eğitmenlerin eğlenceli anlatımıyla keyifli anlar yaşayan minik öğrenciler, daha sonra bilim merkezi alanında eğitmenlerinin yaptığı deneyleri büyük bir merakla izledi.

Atkı ve bere hediye edildi
Çocuklarla birlikte deney etkinliklerini takip eden Kartal, daha sonra çocuklarla yılbaşı pastası kesti. Pastalarını afiyetle yiyen çocuklara müze personeli tarafından örülen atkı, bere takımı ve kırtasiye seti hediye edildi. Hediyelerini alan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu. Müzikler eşliğinde eğlenen çocuklar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window