Yenimahalle Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevleri olarak ilçemiz sınırlarında 8 okulda yaklaşık 1200 öğrenciye eğitim veriyoruz. Her öğrencinin farklılıklarını gözeterek şekillendirdiğimiz eğitim anlayışımızla çocuklarımızın geleceğe daha emin adımlarla yürümelerini amaçlıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisi doğrultusunda çağdaş, sorun çözme kabiliyeti yüksek, yaratıcı, özgüven sahibi, topluma ve kendine karşı sorumluluklarını bilen nesillerin yetiştirilmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. 1200 öğrenci 300 öğretmenlik eğitim ordumuzla gece gündüz demeden katılımcı eğitim sistemiyle her çocuğun müfredatı kendisidir felsefesiyle hareket ediyoruz. Çocuklarımızın her türlü ihtiyacını göz önünde bulundurarak sofralarına konulan yemekten, oynadıkları oyuncağa, yattıkları yatağa kadar her şeyini en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz.

Kreşlerimizin çocuklarımızın hayat yolculuğuna hazırlandığı ilk ve önemli evresi olduğu bilinciyle eğitimcilerimizi çocuklarının hayatlarına dokunmaları için teşvik ediyoruz.

Yaşadığımız çağda bilim ve teknolojinin önemini bilerek çocuklarımızın eğitimlerinde teknolojik gelişmelerden yararlanıyoruz. Tüm tesislerimizi teknolojik alt yapısını çağımızın ihtiyaçlarına göre geliştiriyoruz.

Eğitimde iş birliğini önemsiyoruz. Bu yüzden bizimle aynı ufku paylaşan her kurum ve kuruluşla ortak projeler üreterek emanetimiz olan çocuklarımızın eğitimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz.

Bir çocuğun eğitim hayatında en önemli dönemeçlerden birisi olan okul öncesi eğitimde çocuklara verilen her donenin ilerleyen yıllarda koca bir çınar olacağı bilinciyle çocuklarımızın eğitim yoluna bir ışık olmaya çalışıyoruz.

“Çocuğunuz çocuğumuzdu” felsefesiyle çocuklarınıza gözümüz gibi bakıyor. Onların istikbali için tüm enerjimizle çalışıyoruz.

Comments are closed.

Close Search Window