Hoş Geldiniz

“Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.”

Yenimahalle Belediyesi Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, bu konuda hizmet veren Ankara’da tek merkez olarak Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde, 2017 yılında, öğrenme aşkına değer veren nesiller yetiştirme heyecanı ile kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren, sadece Ankara’nın değil ülkemizin tüm çocuklarına dünya standartlarında bir eğitim sunan merkezimizi toplumun çeşitli kesimlerinin desteği ile daha da büyüteceğiz.

Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, ziyaretçilerine eğlenceli deneyimleri paylaşabilecekleri zengin ortamlar hazırlayarak çocukların merak duygularını ateşleyip onların hayal güçlerini, yaratıcılıklarını ve eleştirel düşünme becerilerini oyunlarla geliştirmektir. Evrensel Değerler Eğitm ve Bilim Merkezi aile, okul, bilim insanları, sanatçılar ve çeşitli toplum liderleri arasında eşsiz ve etkin bir iletişim ortamı yaratan, 21. yy’da ulusal ve küresel problemlere yenilikçi, sağduyulu çözümler üretebilen nesiller yetiştirmeye kendini adamıştır.

Evrensel Değerler Çocuk Müzesi olarak çocuklarımızın geleceğe daha umutla bakması için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk gibi: “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” diyoruz. Bu çizgide çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Toplumdaki tüm bireylerin ve kurumların desteği ile çocuklarımıza daha iyi hizmetler sunacağımızı biliyoruz. İlgi ve destekleriniz için teşekkürler…

Saygılarımla…
Fethi YAŞAR
Yenimahalle Belediye Başkanı

Comments are closed.

Close Search Window